Пізно ввечері 23 березня з’явилися повідомлення про прильоти крилатих ракет у головний центр зв'язку Чорноморського флоту Росії в окупованому Севастополі. Пізніше стало відомо і про пошкодження великих десантних кораблів "Ямал" і "Азов".

По опублікованому в Мережі відео експерти припускають, що "щонайменше три українські крилаті ракети Storm Shadow врізалися в головний центр зв'язку Чорноморського флоту Росії".

Так, наприклад, аналітики OSINTtechnical заявляють, що ймовірно, боєголовки врізалися в головний центр зв'язку Чорноморського флоту Росії у Севастополі. Як доказ приводяться знімки супутника.

"Сьогодні вночі сталася чергова трагедія на Чорноморському флоті. Хохлам вдалося уразити великі десантні кораблі "Ямал", "Азов" та один командний центр. Я не знаю скільки втрат серед особового складу. Але факт залишається фактом: Чорноморського флоту – більше немає", - таке повідомлення опублікував у своєму Telegram-каналі російський окупант Єгор Гузенко, відомий під псевдо "Тринадцятий".

Пізніше пост було видалено, але запис зберіг український журналіст Денис Казанський.

Корабель "Ямал"

«Ямал» – великий десантний корабель, який увійшов до складу флоту у 1988 році. За даними ЗМІ, саме він брав участь в операції із захоплення українського Криму в 2014 році.

На борту можуть бути встановлені дві здвоєні артилерійські установки АК-725, дві пускові установки реактивної системи залпового вогню А-215 "Град-М" та чотири пускові установки переносного зенітно-ракетного комплексу "Стріла-2". Також на борту можуть розміститися до 500 тонн техніки та вантажів, а також 225 десантників.

Корабель "Азов"

Корабель "Азов" увійшов до складу Чорноморського флоту у 1990 році.

На його борту можуть бути встановлені артилерійська установка АК-176, дві шестиствольні артилерійські установки АК-630, система залпового вогню УМС-73 «Град», чотири пускові установки переносного зенітно-ракетного комплексу «Стріла-2». Загалом на борту можуть розміститися до 500 тонн техніки та вантажів, а також 225 десантників.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко наголошує, що великі десантні кораблі "Азов" і "Ямал" були останніми "робочими тюленями" проєкту 775 Росії.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі, говорячи про значущість удару по тимчасово окупованому півострову Крим у ніч на 24 березня.

Читайте також:

Після потужних обстрілів росіяни сидять без світла та моляться: що відомо про удари

Вогняне пекло в Росії: подробиці нових нальотів дронів на нафтобази

Медведєв вирішив замінити Путіна: що він запропонував Україні, перебуваючи у чаді