Якщо вірити статистиці, то українці проїдають кожну другу гривню власного щомісячного бюджету. При цьому останні 5 років частка витрат на харчування в загальних витратах для жителів України постійно збільшувалась: у 2019 році вона складала 39,7%, у 2020 році — 41,2%, а у 2021 році — 41,6%. Повномасштабна війна значно погіршила ситуацію, тому нині розмір витрат українців на продукти ще більший. Стало відомо, якими будуть ціни на фрукти та овочі у травні цього року.

Кожен дієтолог наполягає, що основну частину нашого раціону, майже пів тарілки, повинні становити овочі та фрукти. Ще б пак, раціональне збалансоване харчування – це невід’ємна частина доброго самопочуття людини.

Питання лише в тому, чи вистачить на все це грошей. Ще б пак, вартість ранніх овочів, таких як помідори, огірки, буряк та часник, поки ще висока.

Головна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Інна Сало розповіла "24 каналу", чи варто розраховувати на доступність парникових овочів та імпортних фруктів найближчим часом.

"Вартість імпортованих плодових залишатиметься досить високою", - сказала вона.

Експерт зауважила, що у травні ціни на яблука можуть зрости до 27 грн за кілограм, а на виноград – до 285 грн за кілограм. При цьому ціна на апельсини може зрости до 75 грн., на лимони – до 57 грн., на банани – до 70 грн., на мандарини – до 77 грн. за кілограм.

Але ціни на овочі борщового набору, зі збільшенням пропозиції овочів закритого ґрунту, у травні можуть дещо знизитись порівняно з цінами станом на 23 квітня 2024 року за даними Мінфіну України:

  • капуста білокачанна – до 14 грн за кілограм (-1,3 %);
  • буряк – до 25 грн за кілограм (-7 %);
  • морква – до 14 грн за кілограм (-5 %);
  • цибуля – до 15 грн за кілограм ( -4%);
  • картопля – до 25 грн за кілограм (-4%).

Що ж стосується цін на молоду капусту та картоплю, то у травні очікується їх здешевшання через розширення обсягів їх реалізації – до 45 грн за кілограм та 30 грн за кілограм відповідно.

Читайте також:

Від цього запаху запаморочиться голова: рецепт жаркого-запіканки з риби з салом і цибулькою

Ніжні, соковиті та неймовірно смачні: рецепт рубаних курячих котлет з рисом та болгарським перцем

Закуска, яка прикрасить будь-який стіл: рецепт оселедцевого салату з сирною заправкою та картоплею