Очікується, що ціни на хліб та хлібобулочні вироби в Україні зростуть на 10–15% найближчим часом через різке зростання витрат на ключові елементи виробництва, такі як сировина, енергія та логістика, попереджають експерти.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЮрій Дученко, перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів, наголошує, що борошно, основний компонент у хлібопеченні, за останній рік зросло вдвічі, що безпосередньо вплинуло на собівартість головного продукту.
Влітку та восени ціни на хліб вже зросли на 5–10%, насамперед торкнувшись таких популярних сортів, як пшеничний хліб та батони. Очікується подальше зростання цін, оскільки витрати на енергоносії та транспортні витрати продовжують зростати, а також можливі проблеми з постачанням зерна.
Дученко також наголосив, що урожай зерна суттєво впливає на ціни на хліб. Якщо вітчизняні фермери не зможуть виробити достатньо зерна для задоволення попиту ринку, це може погіршити проблему. Ясна картина наявності зерна очікується навесні, після оцінки повного урожаю.
Мінімальна життєздатна ціна продажу хліба, за словами Дученка, не повинна опускатися нижче за 35 грн за кілограм. Падіння нижче цього порога позбавить виробників можливості покривати основні витрати, включаючи закупівлю сировини, оплату електроенергії та зарплати робітникам. Без достатнього оборотного капіталу багато пекарень ризикують повністю припинити свою діяльність.
Читайте також:
Коли ціни на продукти кусаються: як накрити новорічний стіл за 1000 гривень
Навіть борщ став не по кишені: ціни на головні продукти зірвалися з ланцюга
Зарплати з грудня поменшають: нові податки, зростання цін на продукти та захмарні тарифи