Згідно з українським законодавством, як співробітники поліції, так і співробітники ТЦК та СП мають право знаходити, затримувати та супроводжувати осіб, які ухиляються від військового обліку, у відповідні центри призову.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЛариса Козак, заступник начальника РТЦК та СП у Києві, дала роз'яснення з цього питання.
Якщо громадянин ігнорує повістку, але погоджується добровільно підкоритись, його можуть доставити до ТЦ, щоб оновити дані. Однак у разі непокори правоохоронні органи можуть скласти адмінпротокол та затримати особу до трьох годин. У разі фізичного опору термін затримання може бути продовжений до трьох діб.
Козак також роз'яснила відповідні обов'язки співробітників поліції та співробітників ТЦК.
Справа в тому, що співробітникам поліції дозволено проводити заходи щодо повідомлення незалежно від представників ТЦК. Хоча вони не мають повноважень безпосередньо мобілізувати осіб, вони несуть відповідальність за забезпечення належного повідомлення.
З іншого боку, співробітники ТЦК можуть мобілізувати осіб без поліції. Проте перевірка того, чи людина ухиляється, стає більш складною без підтримки поліції, особливо у випадках, коли підозрюється недотримання.
Співробітники TЦК не уповноважені проводити адміністративні затримання самостійно, а юридичні процедури у випадках опору мають включати правоохоронні органи для забезпечення дотримання правил.
Читайте також:
Масова мобілізація студентів у 2025: кого призвуть у найближчому майбутньому
Нова масштабна хвиля мобілізації: кому ТЦК вручать повістку та призвуть цієї зими
Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися