Відповідно до воєнного стану в Україні загальна мобілізація залишається чинною, хоча деякі особи мають законне право на відстрочку або бронювання, як повідомляє «znaj.ua».
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяНезважаючи на це, трапляються випадки неналежної мобілізації, коли призовні пункти ігнорують дійсні документи, що підтверджують звільнення особи від служби (відстрочення та брон).
Ці випадки, як повідомляє адвокат юридичної компанії "Riyako&partners" Катерина Аніщенко, незаконна мобілізація трапляється, коли особи, які мають законне право на відстрочку або бронювання, все одно призиваються на службу.
Це відбувається через те, що ТЦК та СП не ведуть належного обліку відповідних документів, тим самим порушуючи встановлені правила.
Для усунення таких порушень особи, які були незаконно мобілізовані, можуть звернутися до суду. Це включає оскарження рішення в суді з метою скасування наказу про мобілізацію, виданого щодо них.
Однак особи, які мають відстрочку або бронювання, можуть бути мобілізовані, якщо вони добровільно погоджуються служити. У таких ситуаціях їхня готовність приєднатися до армії переважує їхній захищений статус, роблячи мобілізацію законною, незважаючи на наявність попередніх звільнень.
Читайте також:
Мобілізація обійде стороною: кого не покличуть навіть ТЦК у 2025 році – повний список
Мобілізація 50-річних: адвокат розвіяв усі міфи – що відбувається за лаштунками ТЦК
Мобілізація з 18 років та зниження призовного віку: у Раді розвіяли всі сумніви