В одному зі своїх інтерв'ю російський актор, режисер, сценарист, драматург, журналіст і письменник Іван Охлобистін заявив, що "кохання - це не сиськи-писки, кохання - це коли смачні макарони". І справді, якось аналітики компанії Pro-Consulting підрахували, що 96% українців вживають макарони хоча б раз на тиждень. Схоже, вже зовсім скоро від такого "блаженства" доведеться частково відмовлятися.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВ усьому світі зростає вартість макаронних виробів. Ціни на макарони зростають через дефіцит якісного борошна. Цього року пшениця твердих сортів погано вродила.
Тому вартість макаронних виробів стрімко зростає у всьому світі, і Україна, на жаль, тут не є винятком, пише agroter.
Торік видалося дуже посушливе літо у Канаді та на європейському континенті. Від посухи найбільше постраждали регіони, де традиційно вирощують тверді пшениці. Тому там зібрано найгірший урожай, ніж зазвичай. Та й якість зібраного зерна зовсім не те, що потрібно для виробництва якісного борошна.
В Італії, яка задає тренди у світовому виробництві макаронів, виробники забили на сполох ще у травні цього року. Там зростання цін на основні продукти харчування вдвічі перевищило рівень інфляції у країні. З'ясувалося, що минулорічний світовий урожай пшениці твердих сортів виявився найменшим за останні 22 роки. Не дивно, що ціни на зерно і на борошно з нього різко рвонули вгору.
Через дефіцит якісного зерна італійські виробники макаронів змушені були звернутися до нових постачальників сировини. Наприклад, вони почали купувати зерно у Туреччині.
На жаль, в Україні ситуація нічим не краща. Через різке скорочення експорту зерна у нас переповнено майже всі зерносховища. Але одночасно якісного зерна, з якого можна виробляти якісне борошно, у нас обмаль. Тому зростають ціни і на вітчизняні макаронні вироби.
Читайте також:
Запаси цих овочів вам точно не завадять: що подорожчає найближчим часом
Без нього не обходиться жоден бутерброд: українців попередили про подорожчання важливого продукту
У багатьох очі на лоба полізуть: які продукти подорожчають у жовтні. Краще зробити запаси
Тепер борщ обійдеться дорожче, ніж зазвичай: до подорожчання яких продуктів треба підготуватися