Виявлення глиняної писанки, або прикрашеного великодні яйця, віком понад 1000 років, неподалік міста Володимира на Волині, є захоплюючою археологічною знахідкою. Унікальність цього артефакту полягає у його віці і в тому, що він покритий глазур'ю – гончарним покриттям. Хоча в яйці є дірка, точне призначення залишається загадкою.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це пише «apostrophe»
Цей давній витвір мистецтва має історико-культурне значення, що відображає існування на Волині ранньохристиянських традицій і, можливо, навіть давніх язичницьких вірувань. Орнаменти, що добре збереглися, і історичний контекст роблять це відкриття цінним доповненням до спадщини цього регіону.
Артефакт передано у дар Волинському краєзнавчому музею, де пройде експертизу у реставраторів та буде представлено відвідувачам музею. Він дає уявлення про культурні практики та майстерність регіону в давні часи.
"Виріб відрізняється гарною безпекою та якісним орнаментом. Швидше за все, він використовувався як сакральний виріб і був дуже цінним. Ми можемо говорити вже про існування технології поливи на території Волині і що виготовлення писанок було поширене в ранньохристиянські часи, коли паралельно з християнством у нас ще були язичницькі вірування", – розповів керівник відділу Волинського краєзнавчого музею Тарас Верба.
Читайте також:
Не будуть гірчити і псуватись: як і де правильно зберігати волоські горіхи
Навіть дві тарілки розлетяться за хвилину: рецепт найсмачніших печериць, обсмажених у пивному клярі
Можна потрапити на велику суму: названо 3 головні помилки при прогріванні машини в холоди