Взимку на підвіконні найкраще росте зелень. Вважається, що найкраще для висадки підходить цибуля, часник, крес салати, рукола, а ось петрушку та селеру найкраще вирощувати через вигонку коренеплодів. Для цього потрібно викопати на городі коренеплоди або купити їх у магазині.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПри цьому слід пам'ятати, що вирощування овочевих культур у кімнатних умовах має свої особливості.
Наприклад, для культур, найвибагливіших до світла (кріп, салат), необхідно підбирати місця з кращим освітленням. При цьому вигін цибулі на зелень або буряків на зелень не дуже потребують хорошого освітлення і їх можна вирощувати без додаткового підсвічування.
Для нормального зростання рослин необхідне світло протягом 12-16 год на добу. Щоб листя вийшло яскравим, під час вигонки його необхідно штучно підсвічувати.
Другий важливий фактор, який слід враховувати: температура повітря в кімнаті. Взимку температура біля вікон приблизно на 1-2°С нижча, ніж у кімнаті. Коли стекла покриті омарозою, різниця температур може доходити і до 5-6°С.
Ось і виходить, що коріння рослин на підвіконні омивається холодним повітрям, що стікає з вікна, а листя та стебла – сухим, гарячим повітрям від батарей. Це веде до посиленого випаровування вологи, зневоднення клітин листя, а це, у свою чергу, позначається на врожаї.
І останнє правило - всі рослини, які ви плануєте висадити для отримання свіжої зелені, повинні бути ранньостиглими, з коротким терміном дозрівання та низькорослими.
Шпинат
Для домашньої посадки чудово підійдуть "годрі", "вірофле", "велетенський". Підготуйте тару заввишки 15-20 см. Вітається використання грунту багатого на торф. Перед посадкою замочіть насіння у воді на добу. Глибина посіву становитиме 1-2 см. Всього за тиждень мають з'явитися перші сходи, після чого їх можна пікірувати. Збираємо врожай, коли він досягне 8-10 см заввишки. Шпинат почувається комфортно при температурі 15 ° С і виростає приблизно за 40 днів.
кріп
Щоб виростити кріп на підвіконні, вам знадобиться мінімум зусиль та інструментів, а піде лише три тижні.
Для цього знадобляться:
- насіння,
- контейнер для посадки з дренажними отворами,
- садовий грунт (розсадний або універсальний),
- невелика лопатка.
За кілька днів краще замочити насіння, щоб розчинилися ефірні олії на поверхні насіння, яке ускладнює проростання. Роблять це так:
- Заливають насіння теплою водою приблизно 50⁰.
- Змінюють воду кілька разів, доки вона не стане прозорою.
- Обсушують насіння на всмоктувальній тканині або паперовій серветці.
Підготувавши все необхідне, можна розпочинати висадку.
- Наповнюючий контейнер наповнюють на ¾ грунтом і легко його утрамбовують, щоб надто пухка земля не просідала під час поливу.
- Роблять ямки або борозни (не глибше 1 см) у землі.
- Висівають насіння у поглиблення, розподіляючи його рівномірно, і закривають землею.
- Поливають ґрунт за допомогою розпилювача.
- Розміщують контейнер у добре освітленому місці, але уникають прямого впливу сонячних променів.
- Накривають контейнер плівкою або прозорим пакетом, щоб створити парниковий ефект та зберегти вологу.
Пам'ятайте, що при необхідності поливу краще розпорошувати воду, а не лити струменем. Протягом двох тижнів має з'явитись молода щіточка свіжої порослі. Зрізати кріп краще, коли стебла досягнуть висоти 10-15 см. Зелень знімають за допомогою гострого ножа або ножиць, залишивши біля кореня 3-5 см.
Так кріп зможе ще раз наростити зелену масу і ви зможете регулярно збирати врожай.
Петрушка , посаджена корінцями, росте дуже невибагливо і за два тижні вже дає першу зелень.
Читайте також:
Аптека на підвіконні: які корисні трави можна виростити в домашніх умовах до зими
Можна обійтися без городу: названо 5 продуктів, які можна виростити на підвіконні
Будуть ароматні салати взимку: як виростити зелену цибулю вдома на підвіконні