Якщо ви помітили, що у льоху на стінах з'явилися краплі води, це означає, що рівень вологості там занадто високий. Також може бути неприємний запах, що свідчить про вогкість. Щоб уникнути проблем, почніть боротися з вологістю відразу, як тільки помітите перші ознаки:
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
Підписатися- Очистіть льох від сміття, що залишилося минулого року.
- Винесіть "рухливі" предмети з льоху, такі як ящики, полиці, стелажі тощо, щоб вони висохли на свіжому повітрі. Не ставте дерев'яні предмети на пряме сонце, щоб уникнути деформації.
- Для дезінфекції обробіть поверхні полиць, ящиків та інших поверхонь розчинами мідного купоросу чи формаліну.
- Відкрийте всі двері та люки льоху та провітрюйте його доти, доки запах вологості не зникне.
- Щоб підтримувати нормальний рівень вологості, помістіть у льох ємності з вугіллям та сіллю. Ці природні адсорбенти вбиратимуть зайву вологу і зроблять повітря більш сухим. Періодично змінюйте їх, коли вони насититься вологою.
- Для боротьби з вологістю також допоможе побілка стін вапном.
Як позбутися цвілі у льоху:
Якщо у льоху з'явилася пліснява через постійну вологість і погану вентиляцію, важливо негайно приступити до дезінфекції:
- Спочатку видаліть цвіль щіткою.
- Потім обробіть усі очищені поверхні. Можна використовувати розчин мідного купоросу та вапна для цегляних стін, а для дерев'яних поверхонь – більш концентрований розчин мідного купоросу. Наносите розчин пензлем або валиком, а у важкодоступних місцях використовуйте пульверизатор. Після обробки обов'язково провітріть льох.
- Сильний розчин перманганату калію (марганцівки) може бути ефективним засобом боротьби з грибками. Обробіть їм стіни, стелажі та інші поверхні, а потім ретельно просушіть. Використовуйте розведену марганцівку негайно після приготування.
- Негашене вапно може бути ефективним засобом проти цвілі. Розподіліть кілька кілограмів вапна у відрах по льоху, потім додайте воду і залиште приміщення закритим на кілька днів. Після цього провітріть льох, і ви зможете використовувати його для зберігання овочів за місяць.
Для боротьби з пліснявою можна також використовувати сірчані шашки, але будьте обережні та дотримуйтесь інструкцій, використовуючи захисні засоби.
Захист льоху від гризунів:
Гризуни можуть зашкодити вашим запасам і навіть переносити захворювання. Щоб запобігти їх проникненню в льох:
- Ретельно перевірте приміщення на наявність місць, через які гризуни можуть проникнути, та заробіть їх цементним розчином.
- Закрийте вентиляційні отвори металевою сіткою.
- Розставте ультразвукові пастки для відлякування гризунів.
- Гризуни не люблять запах нафталіну та деяких трав, таких як пижма та чорнокорінь. Розкладіть пучки цих рослин по льоху, щоб відлякати гризунів.
Такі прості кроки допоможуть зберегти ваші продукти та уникнути проблем із вологістю та гризунами у льоху.
Читайте також:
Голова буде ясна: названо 3 продукти, які допомагають позбутися похмілля
У жодному разі не мийте їх: як зберігати яблука, щоб вони всю зиму були свіжими і не гнили
Церковне свято 20 жовтня: що заборонено робити, щоб не вигнати удачу з дому