У житті кожної господині бувають моменти, коли підошва праски немовби прилипає до тканини, залишаючи неприємний слід у вигляді нальоту та нагару.

Ця проблема може виникнути навіть у досвідчених глав господарств, але не впадайте у відчай — впоратися із забрудненням можна досить легко, слідуючи кільком простим крокам.

Насамперед варто зазначити, що причини прилипання підошви праски можуть бути різноманітними.

Це може статися через використання одягу з різних матеріалів або через неправильне встановлення температури на прасці. Тому важливо не лише позбутися нальоту, а й зрозуміти, як запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.

Якщо нагар з'явився в процесі прасування, то перший крок – використовувати щільну тканину з натуральних волокон, таку як рогожка, бязь або вафельне полотно. Встановіть праску на максимальну температуру і активно ведіть підошвою з нагаром по куті дошки для прасування. Цей метод допомагає позбавитися частини забруднення або хоча б перевести його в "неактивну форму", що дозволить продовжити прасування без побоювань забруднити одяг.

Якщо проблема залишається, переходьте до другого етапу — повноцінного чищення.

Для цього вам знадобиться господарське мило, яке найчастіше є у кожному будинку. Розігрійте праску до середньої температури та, використовуючи шматок мила, обробіть забруднені ділянки підошви. Після цього дайте праску трохи охолонути, а потім змийте залишки мила вологою губкою над раковиною. У важкодоступних місцях можна докласти зусиль, щоб остаточно позбутися нальоту. Важливо не забувати повністю видалити мило з підошви, уникаючи ставити праску під проточну воду.

Також варіантом є використання спеціального олівця для чищення прасок.

Працюйте на розігрітій до середньої температури підошві, але будьте обережні, оскільки олівець може плавитися. При проведенні цієї процедури рекомендується підстилати щось на підлогу або стіл, щоб уникнути краплі гарячої речовини.

Після проведення чищення обов'язково протріть підошву праски сухою серветкою.

Пам'ятайте, що підошву праски не слід ставити під струмінь води, і слідкуйте за тим, щоб вода не потрапила в отвори для виходу пари. Ці прості, але ефективні кроки допоможуть вам зберегти вашу праску в ідеальному стані і уникнути проблем при прасуванні в майбутньому.

Читайте також: