Більшість сортів троянд на території України належить до теплолюбних, тому на зиму їх власники рослини вкривають. Правильний догляд за квітами після зими передбачає своєчасне видалення захисного укриття.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяКоли знімати укриття з троянд – питання неоднозначне. Ще б пак, навіть якщо троянда була добре покрита на зиму і відмінно перезимувала (пагони зелені), вона може загинути навесні.
Справа в тому, що пагони троянд дуже чуйно реагують на настання тепла, і їх нирки починають прокидатися, проте коренева система ще деякий час може перебувати в стані спокою.
Саме тому сигналом для зняття зимового укриття є не лише встановлення стабільних плюсових температур, а й відтавання ґрунту на 15 – 20 см завглибшки.
Рекомендується видаляти укриття поступово, починаючи з щоденного провітрювання протягом кількох годин. При цьому багато залежатиме від того, який спосіб укриття був застосований.
Повністю позбутися його дозволяється виключно після повного прогріву землі на глибину 1/2 багнета лопати.
Якщо саджанці були вкриті повітряно - сухим методом, тоді починаємо з провітрювання, відкриваючи тільки торці укриття, а потім знімати його повністю. Зняття повітряно-сухового укриття краще проводити в похмуру погоду або ввечері. Це дозволить уникнути сонячних опіків молодої кори пагонів та надмірного пересушування їх вітром після тривалого перебування без гарної вентиляції.
Якщо ж троянди були підгорнуті просто землею, з настанням стійких температур землю варто розгорнути, оскільки вона може сприяти випріванню саджанця. Варто це робити акуратно, щоб уникнути пошкодження пагонів троянд.
До речі, у перші 7-10 днів після зняття рекомендують затіняти кущі агроволокном, садовими тентами чи спеціальною плівкою.
Читайте також:
Троянди доведеться викопати і викинути: яких рослин не повинно бути поряд із цими квітами