Нещодавня зустріч Путіна з губернатором Тульської області Дюміним, пов'язаним із приватною військовою компанією (ПВК) "Вагнера", викликала подив у аналітиків інституту вивчення війни.

Дехто сприймає це як спробу Путіна потенційно зменшити вплив міністра оборони Шойгу.

Інститут вивчення війни (ISW) інтерпретував цю зустріч як важливу, припускаючи, що Кремль, можливо, активно шукає заміну Шойгу. На думку аналітиків ISW, зустріч Дюміна з Путіним у президентській садибі в Московській області була наповнена тонкими натяками на устремління та лояльність Дюміна.

Повідомляється, що той наголосив на внеску Тульської області в російське вторгнення в Україну, приділивши особливу увагу підтримці окупантів, зміцненню оборонного та промислового потенціалу, а також удосконаленню регіональної медичної системи.

Дюмін також наголосив на важливості співпраці з Міністерством оборони щодо оснащення військових частин, створення центрів підготовки операторів дронів та розвитку виробництва зброї.

Володимир Путін, фото: youtube.com
Володимир Путін, фото: youtube.com

Аналітики розглядають висловлювання губернатора Тульської області як спробу заслужити прихильність Путіна, особливо після періоду напружених стосунків після заколоту ПВК Вагнера у червні 2023 року.

Час зустрічі Путіна з Дюміним незабаром після арешту заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова і напередодні майбутньої інавгурації Путіна передбачає стратегічне маневрування.

Дехто припускає, що російський тиран, можливо, проводить перестановки серед військових чиновників, щоб чинити тиск на Міністерство оборони, щоб воно виконало цілі Кремля.

Також аналітики ISW припускають, що рішення Путіна публічно висвітлити свою зустріч із Дюміним вказує на його причетність до недавніх кадрових перестановок у Міноборони.

Тактика російського диктатора послідовної винагороди та покарання чиновників і військових командирів узгоджується з його стратегією заохочення фракцій до досягнення його цілей.

Читайте також:

Путін на це не очікував: ударів по Росії буде набагато більше, що відомо

Депутат Пушкаренко розповів, що після «виборів» президента РФ легітимність путіна сумнівна

Путін історично зганьбився і перед росіянами, і перед усім світом: адже його попереджали