В Україні продовжують діяти воєнний стан і загальна мобілізація. За поточними оцінками, 600 000 чоловіків перебувають у резерві, а 1,5 мільйона вважаються непридатними до військової служби. Однак близько 3,7 мільйона чоловіків віком від 25 років, як і раніше, підлягають мобілізації, як завила нардеп Лариса Білозір.

Серед них деякі покинули країну, а інші перебувають на окупованих територіях. Крім того, близько 1,2 мільйона вже мобілізовано. У сільській місцевості багато сімей, як повідомляється, вживають заходів для захисту молодших синів, часто відправляючи хлопчиків віком від 15 до 17 років за кордон, щоб запобігти їхній потенційній участі у війні.

Ця тенденція особливо поширена в сім'ях, де старші сини вже служать.

Мобілізація
Мобілізація

«А 3,7 мільйона можна мобілізувати - це після 25 років. А ще хочемо вигребти всю молодь у селах, яких не встигли вивезти. Відомо, що дуже багато матерів вивозять своїх дітей 15-16-17 років. Я не засуджую, бо в когось старший син воює, а молодшого вона вивезла, бо не витримає двох смертей», - каже чиновниця.

Також з'явилися дискусії про зниження призовного віку. Хоча такий крок може зміцнити військову міць і укріпити лінію фронту, він залишається спірною темою. Суспільство загалом виступає проти цієї ідеї, оскільки багато хто воліє захистити своїх родичів від ризиків призову.

Читайте також:

Мобілізація після Нового року: все серйозно зміниться

Перший крок до мобілізації жінок: Рада приголомшила рішенням – ось це поворот

Замість скасування "бусифікації" ТЦК дали більше повноважень: нова мобілізація у грудні та тонни повісток