Очікується, що найближчими днями споживання електроенергії в Україні значно зросте через похолодання, що насувається. Це створює гостру потребу для громадян прийняти енергозберігаючі методи, щоб знизити навантаження на енергосистему країни, повідомляє Укренерго.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПісля 13 масштабних атак за останній рік енергосистема все ще відновлюється, що робить ефективне використання електроенергії важливішим, ніж будь-коли.
У холодну погоду попит на електроенергію різко зростає, особливо в години пік. Щоб запобігти можливим відключенням та підтримувати стабільне енергопостачання, мешканцям рекомендується дотримуватися певних кроків зі скорочення споживання:
Обмежте одночасне використання потужних приладів у години пік, як правило, вранці та ввечері. Це допомагає збалансувати систему та знижує ймовірність обмежень електроенергії.
Вимикайте непотрібне освітлення в будинках та на робочих місцях, щоб зменшити загальне споживання енергії та зменшити рахунки за електроенергію.
Вимикайте пристрої, що не використовуються, оскільки навіть у режимі очікування вони продовжують споживати електроенергію.
Під час використання електричного чайника закип'ятіть лише необхідну кількість води. Це заощаджує енергію та відповідає рекомендаціям з охорони здоров'я, щоб уникати багаторазового кип'ятіння води.
Перенесіть використання енергоємних приладів на години непікового навантаження, наприклад, пізно вночі, бажано після 23:00.
Уникайте перезаряджання електронних пристроїв, щоб заощадити енергію та продовжити термін їх служби.
Замініть традиційні лампочки на енергозберігаючі світлодіодні, які споживають значно менше енергії.
Читайте також:
Жорсткі графіки відключення світла у січні: доленосний прогноз перед холодною погодою
Тарифи на світло, газ та опалення у 2025 році: комуналка затягне пояси до краю
Масові відключення світла: коли можуть повністю прибрати графіки