Гладіолуси - найкрасивіші осінні квіти цибулинні. Ось тільки гладіолуси дуже теплолюбні та їм не підходить холодна зима в Україні. Тому цибулини цих квітів необхідно щороку восени викопувати та укладати на зберігання, а навесні заново садити на клумби.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗазначимо, що термін викопування цибулин гладіолусів залежить від клімату вашого регіону. Потрібно дочекатися, коли температура навколишнього повітря знизиться до +8 ... +10 градусів. Викопувати цибулини гладіолусів потрібно лише у суху, сонячну погоду. Це позбавить зайвого клопоту, пов'язаних з додатковим просушуванням посадкового матеріалу.
Терміни збирання цибулин також залежить від часу закінчення цвітіння конкретного сорту. Викопувати гладіолуси можна лише через місяць після того, як рослини повністю відцвітуть.
важливо!
- Іноді виникають ситуації, коли викопувати гладіолуси доводиться раніше. Наприклад, якщо на рослинах з'явилися ознаки виникнення якихось хвороб чи поразки шкідниками (наприклад, трипсами).
Після просушування розкладіть весь посадковий матеріал в один шар по ємностях (ящики, коробки, пакети і т.д.), де він зберігатиметься. Дуже важливо, щоб при зберіганні цибулини не стикалися один з одним.
важливо!
- Між цибулинами гладіолусів можна розкласти кілька часточок часнику, який перешкоджатиме появі різних хвороб.
- Щомісяця перевіряйте весь посадковий матеріал, щоб вчасно видалити цибулини, що захворюють.
Для зберігання гладіолусів найкраще підійде паперовий пакет. У ньому необхідно зробити отвори для того, щоб цибулини дихали. Можеш просто загорнути їх у газетний папір або пакет (теж пробий його в деяких місцях). Також підійде ящик із дерева, оскільки між дошками вже є щілини. А ще квіткові цибулини колись зберігали у капронових панчохах.
Добре зберігаються гладіолуси у льоху чи підвалі. Але не слід забувати, що в будь-якому випадку слід переглядати цибулини, тому що вони можуть загнити, якщо буде надлишок вологи.
Найкращі умови для зберігання бульбоцибулин гладіолусів: температура в приміщенні – +3…+5 градусів, вологість повітря – 80 % та повна відсутність світла.
Взимку можна зберігати гладіолуси на холодному підвіконні або за балконними дверима. Оберніть кожну цибулину чорним папером і складіть їх у поліетиленовий пакет із дірочками для провітрювання. Можна встановити на підвіконня і картонну коробку з тирсою, в якій розміщені цибулини гладіолуса.
А от у холодильник садівники не рекомендують поміщати цибулини. Це може призвести до зростання довгого коріння, що погано позначиться на рослині. Рекомендується залишити цибулини на балконі, який не опалюється, лоджії.
важливо!
- Цибулини гладіолусів потребують особливого догляду в середині зими. У цей час у гладіолусів період спокою йде до завершення. Це може спровокувати проростання цибулин. Якщо це сталося, тоді потрібно надати гладіолусам гарне розсіяне освітлення. На початку весни пагони сягають 15 сантиметрів. Вони забарвлюються в зелений або червонуватий колір. У такому вигляді гладіолуси залишаються до часу посадки.
Читайте також:
Обов'язково це запам'ятайте: у чому потрібно зберігати гладіолуси, щоб їх не загробити