Згідно з українським законодавством, постачальники електроенергії мають право відключати електрику домогосподарствам у разі накопичення заборгованості, хоча законодавчо не визначено граничний розмір прострочених платежів, що призводить до відключення, як повідомляє «Фокус».

Це означає, що як незначні заборгованості, наприклад, менше 3000 грн, так і більші суми, що перевищують 10 000 грн, можуть призвести до припинення обслуговування.

Юрист Андрій Шабельников зазначає, що постачальники електроенергії зазвичай ухвалюють рішення у кожному конкретному випадку, беручи до уваги історію платежів клієнта.

Наприклад, якщо споживач у минулому постійно сплачував рахунки за електроенергію, але зіткнувся з тимчасовими фінансовими труднощами, постачальники можуть запропонувати рішення, наприклад, реструктуризацію заборгованості.

Це дозволяє погасити заборгованість частинами, а не відключати електроенергію негайно. Проте повторні випадки несплати разом із нездатністю реагувати на попередження часто є основними причинами відключення послуг.

Вимкнення електрики, фото: youtube.com
Вимкнення електрики, фото: youtube.com

Юридичний експерт Олена Воронкова зазначає, що у багатьох випадках невеликі борги, особливо суми до 2000 грн, із меншою ймовірністю призведуть до відключення електроенергії. Вона пояснює, що відключення домогосподарства при боргу менше ніж 1514 грн, як правило, невигідне для постачальників послуг, оскільки вони мають нести витрати, пов'язані з повторним підключенням клієнта до мережі.

Отже, постачальники часто вважають за краще розробляти альтернативні рішення, якщо несплата не стає постійною проблемою.

На практиці постачальники електроенергії віддають пріоритет підтримці відносин із клієнтами та прагнуть вирішувати питання оплати шляхом переговорів, коли це можливо. Однак нездатність вирішити проблеми із заборгованістю або зв'язатися з постачальником може в кінцевому підсумку призвести до вимкнення електроенергії.

Читайте також:

Нові тарифи на комуналку з 1 січня: які платежі змусять більше заощаджувати

Реальні зарплати українців будуть меншими у 2025 році: комуналка та продукти стануть "непідйомними"

Не лише пенсії та тарифи на комуналку: з 1 січня лікарні та госпіталі працюватимуть по-новому