Україна готується до проведення значної пенсійної реформи, яка змінить порядок розрахунків виплат. Головною зміною стане впровадження бальної системи, яка замінить діючий метод, який використовує коефіцієнти стажу та заробітної плати. Ці реформи торкнуться як нинішніх, так і пенсіонерів у майбутньому, як повідомляє «znaj.ua».

У рамках чинної системи розмір пенсій визначається трьома ключовими факторами: коефіцієнтом стажу, індивідуальним коефіцієнтом заробітної плати та середньою заробітною платою у країні. Однак з 2025 року вони будуть замінені новим методом розрахунку, що ґрунтується на:

Фіксований розмір базової пенсії для всіх літніх українців.

Страховою складовою, яка розраховуватиметься на основі кількості накопичених балів, кожен з яких матиме певну грошову вартість.

Мета цієї зміни — зробити пенсійну систему прозорішою та, за даними Мінсоцполітики, збільшити пенсії для 80% українців.

Пенсіонери
Пенсіонери

Одна з найсуттєвіших змін торкнеться працівників шкідливих та важких професій, які нині користуються пільговими пенсійними розрахунками.

У рамках нової системи ці пільги можуть бути скасовані, і їхній вплив на розрахунок пенсій припиниться. Важливо відзначити, що стаж, накопичений до реформи, як і раніше, буде враховуватися. Ключовим фактором у майбутніх розрахунках стане не лише кількість відпрацьованих років, а й кількість накопичених балів.

Повідомляється, що навіть особи з менш ніж 15-річним стажем роботи зможуть вийти на заслужений відпочинок, якщо наберуть 1440 балів.

Фахівці запевняють, що пенсії не зменшаться у рамках нової системи. Існуючі пенсіонери продовжать отримувати свої пенсії за старими правилами. Очікується, що новий підхід принесе користь особам із регулярними страховими внесками та офіційними доходами, особливо тим, хто має «білу» зарплату.

Читайте також:

Зростання пенсій у півтора рази у 2025: як збільшити свої виплати і не страждати від бідності

Надзвичайно високі пенсії: чиї виплати уріжуть і скільки

Пенсії з лютого не буде: ПФУ поставив частину пенсіонерів перед фактом