Досвідчені квітникарі знають, що квіти, посіяні восени, виростають міцніше і сильніше за ті, що висаджують весною з розсади. Та й бутони вони випускають щонайменше на 2 тижні раніше.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОсінь відмінно підходить для того, щоб ділити і розсаджувати кореневища півонії, дельфініумів, люпинів, дицентрів, альпійської айстри.
Є також ціла низка холодостійких культур, які можна висівати під зиму насінням.
- Коли садити: кінець вересня – кінець жовтня.
- Де садити: сонячне або трохи притінене місце.
Глибину посадки тюльпанів розрахувати просто: вона повинна бути втричі більша за висоту самої цибулини. Можна розміщувати їх в окремих лунках по одній або траншеях по кілька штук на відстані не менше 5 см один від одного. Перед посадкою можна трохи припудрити ямки сухою деревною золою.
Гіацинт. Ці квіти - яскрава прикраса саду напровесні. Найчастіше він зацвітає навіть раніше тюльпанів, а у догляді такий самий невибагливий.
- Коли садити: кінець вересня – кінець жовтня.
- Де садити: добре освітлене місце, можливе легке притінення.
Гіацинти садять по одному з відривом щонайменше 20 див друг від друга. Цибулини потрібно попередньо очистити від сухої оболонки.
Глибина лунки повинна бути втричі більша за розмір цибулини. На дно ямки можна насипати 1 см річкового піску, який відводитиме зайву вологу і не дасть гіацинту згнити. Покладіть цибулину корінням донизу, акуратно вдавіть її в землю і засипте грунтом. Поставте на клумбі табличку, яка нагадуватиме про те, що тут ви посадили гіацинти.
Примула . Насіння примули для проростання необхідна стратифікація - перебування в холоді протягом декількох місяців. Звичайно, можна обдурити природу та потримати їх у холодильнику. Але куди простіше восени посіяти примулу прямо ґрунт і побачити рослини вже напровесні. До речі, зацвітає вона однією з перших, коли навколо ще до ладу нічого і не росте.
- Коли садити: кінець жовтня – листопад.
- Де садити: місце у півтіні.
Розрівняйте ґрунт на клумбі та розподіліть по поверхні насіння — можна робити це хаотично або намагатися дотримуватись певних ліній. Зверху присипте посіви тонким шаром ґрунту - 5-10 мм. Коли побачите сходи навесні, проредіть їх. Видаліть слабкі паростки, залишаючи відстань між сильними екземплярами 15–20 см.
Читайте також:
Енергетика у вашому будинку буде завжди поганою: названо 8 звичок, що притягають біди
Приносить удачу, береже від бід: чому треба тримати квіти лаванди у будинку
Терміново це викидайте: названі предмети, які притягують лихо до вашої оселі