Україна отримала додаткове фінансування у розмірі 1,34 мільярда доларів для часткової компенсації видатків державного бюджету, які не пов'язані зі сферою безпеки та оборони.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяІнформацію про це надало Міністерство фінансів України.
Згідно із заявою відомства, отримані кошти, які є шостим додатковим фінансуванням, призначені переважно для покриття витрат на пенсійні виплати та зарплати співробітникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Фінансування реалізується у рамках проекту Світового банку під назвою "Підтримка державних витрат для забезпечення сталого державного управління в Україні" (PEACE в Україні).
Сума грошового фінансування включає позику від Світового банку в розмірі 1,086 мільярда доларів США, переданих через Цільовий фонд з надання кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine) при гарантіях Уряду Японії.
Крім того, надані такі гранти:
- 190 мільйонів доларів – Норвегія через Цільовий фонд підтримки, відновлення, реконструкції та реформування України (URTF);
- 50 мільйонів доларів – Уряд США;
- 20 мільйонів доларів – Уряд Швейцарії.
Міністр фінансів України Сергій Марченко також наголосив, що дана міжнародна фінансова допомога відіграє значну роль у підтримці фінансово-економічної стабільності країни, а також дозволяє забезпечувати пріоритетні та невідкладні соціальні потреби в умовах воєнних дій.
У 2023 році в Україні запроваджено систему додаткових (благодійних) пенсій. Ці кошти надаються певним пенсіонерам меценатами, якими можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Меценати вносять кошти на рахунок ПФУ, після чого фонд перераховує їх на рахунок конкретного пенсіонера, зазначеного меценатом.
Читайте також:
Хоч щось добре: пенсіонерам почнуть видавати додаткові виплати. Кого торкнеться
Тепер це називають благодійною пенсією: хто її зможе отримати та що це таке